Má každý pracovník školskej jedálne nárok na 500-eurový príspevok?

Zodpovedané
10. sep 2022

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom 500-eurového príspevku pre pracovníkov v školskej jedálni.

Má zamestnanec nárok na príspevok 500 eur, keď je zmluva na dobu určitú uzatvorená v septembri?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na odmenu nemá zamestnanec v štátnej a verejnej správe, ktorému vznikne štátno-zamestnanecký pracovný pomer od 1. septembra 2022.

Pre vznik nároku na odmenu musí zamestnanec v rozhodujúcom období od 1.1.2022 do 31.8.2022 vykonávať prácu aspoň v minimálnom rozsahu 1 deň.

S prianím pekného dňa,
Lenka