Má manžel nárok na daňový bonus na zaplatené úroky z hypotéky?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom možnosti uplatnenia daňového bonusu na zaplatené úroky z hypotéky.

Môže si ho manžel uplatniť, ak ja som hlavný dlžník a on ju spoludlžník z toho dôvodu, že som na rodičovskom príspevku?

Ďakujem

Dobrý deň,

spoludlžníkovi nárok na daňový bonus na zaplatené úroky nevzniká.

Daňové priznanie podajte vy, aj keď ste nemali zdaniteľný príjem.

S prianím pekného dňa,
Lenka