Má môj manžel nárok na daňový bonus na manželku?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

manžel si chce na mňa uplatniť v práci daňový bonus. Bolo mu povedané, že vraj nemáme nárok. Nie som evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná. V sociálnej a zdravotnej poisťovni som evidovaná ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov (neplatene). Vybavujeme predĺžený rodičovský zo zdravotných dôvodov. Syn má 4 roky.

Má manžel nárok uplatniť si na mňa čiastku v daňovom priznaní?

Ako sa to dá dokladovať do daní?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na nezdaniteľnú časť na manželku nebude mať, nakoľko máte dieťa staršie ako 3 roky. Keď Vám schvália poberanie rodičovského príspevku kvôli dlhodobému nepriaznivému zdravotnému stavu dieťatka do 6 rokov, potom už znovu nárok na nezdaniteľnú časť na manželku bude mať.

S prianím pekného dňa,
Lenka