Má nárok na daňový bonus na dieťa manžel, ktorý má príjem len v zahraničí?

Zodpovedané
17. jan 2023

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke, ale minulý rok som ešte pracovala 2,5 mesiaca a poberala som aj príspevok za opatrovanie. Mám pridelené DIČ.

Mám nárok na daňový bonus na dieťa?

Ak by nevznikol nárok mne, môže si ho uplatniť manžel, ktorý pracuje v Belgicku a na Slovensku nemá žiadne príjmy?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže si ho uplatniť manžel. V daňovom priznaní sa zohľadni výška príjmu v zahraničí a podľa toho sa prepočíta nárok na daňový bonus.

S prianím pekného dňa,
Lenka