Má účasť vo volebnej komisii vplyv na poberanie rodičovského príspevku?

Zodpovedané
2. sep 2022

Dobrý deň,

má členstvo vo volebnej komisii nejaký vplyv na poberanie rodičovského príspevku?

Vyplývajú mi z účasti vo volebnej komisii nejaké povinnosti voči ÚPSVaR, Sociálnej poisťovni a Daňovému úradu?

V mojom prípade ide o predĺžený RP zo zdravotných dôvodov.

Ďakujem

Dobrý deň,

popri rodičovskej dovolenke môžete pracovať (či sa už jedná o pracovný pomer, dohodu) a zároveň poberať rodičovský príspevok.

Nie je obmedzená ani výška príjmu zo zárobkovej činnosti. Výdavky spojené s voľbami sa uhrádzajú zo štátneho rozpočtu a už nepodliehajú zdaneniu ani odvodom.

S prianím pekného dňa,
Lenka