Má živnostník možnosť vyplácania daňového bonusu na deti mesačne alebo len raz ročne?

Zodpovedané
28. feb 2023

Dobrý deň,

muž momentálne zarába minimálnu mzdu a na 2 malé deti dostáva daňový bonus cez 150 eur. Od mája chce ísť na živnosť.

Môže si potom nechávať vyplácať tento bonus mesačne či iba raz ročne?

Ako je to počítané?

Ďakujem

Dobrý deň,

SZČO si uplatňuje daňový bonus prostredníctvom daňového priznania raz ročne. Iba zamestnanec môže poberať daňový bonus aj mesačne.

S prianím pekného dňa,
Lenka