Majú nárok na predĺžený rodičovský príspevok aj slobodné matky?

Zodpovedané
12. máj 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom predĺženého rodičovského príspevku.

Majú naň nárok aj slobodné maminy alebo len tie, ktoré majú dlhodobo choré deti?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

momentálne je predĺžený rodičovský príspevok do 6 rokov dieťaťa, ak má dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav.

V týchto dňoch sa rieši rodičovský príspevok aj na deti, ktoré neboli prijaté do štátnej - spádovej škôlky. Ak je to aj Váš prípad, sledujte tieto zmeny, či zákon pani prezidentka podpíše.

S prianím pekného dňa,
Lenka