Mám nárok na 25 alebo len na 20 dní dovolenky?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

vraciam sa po rodičáku do práce a riešim dovolenku. V práci mi tvrdia, že mám nárok na 20 dní dovolenky. Ja si myslím, že mám nárok na 25 dní. Na MD som nastúpila v apríli 2020, porodila som ako 29-ročná v júni 2020. MD trvala do decembra 2020.

Mám nárok na 25 dní, pretože sa od toho roku trvale starám o dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

za rok 2020 máte celoročný nárok na dovolenku. T.j. 20 dní, ale môže sa Vám ešte prepočítavať podľa dátumu počtu dní trvalej starostlivosti o dieťa v roku 2020, ak ste túto skutočnosť písomne oznámili zamestnávateľovi.

Potom by bolo rozpätie medzi 20 - 25 dňami.

S prianím pekného dňa,
Lenka