Mám nárok na 500-eurovú odmenu?

Zodpovedané
25. okt 2022

Dobrý deň,

mám otázku týkajúcu sa vyplatenia 500 € odmeny vo verejnej správe. Pracujem vo verejnej správe 13 rokov, z toho v období od apríla 2019 do februára 2022 som bola na rodičovskej dovolenke. Následne som bola na OČR do júna 2022. V júli som čerpala dovolenku a do práce som nastúpila v septembri.

Podľa mojej ekonómky na odmenu nemám nárok, keďže som "neodpracovala" ani jeden deň. Pracovný pomer mám na dobu neurčitú, takže stále trvá.

Mám teda nárok na túto odmenu alebo nie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre vznik nároku na odmenu musí zamestnanec v rozhodujúcom období od 1.1.2022 do 31.8.2022. vykonávať prácu aspoň v minimálnom rozsahu (1 deň).

Ak ste čerpali dovolenku rovnako ako ostatní zamestnanci, nárok na odmenu 500 eur, ktorá vyplýva z dodatku ku kolektívnej zmluve máte. Ak Vás niekto počas dovolenky zastupoval, ten by mal mať nárok na odmenu.

S prianím pekného dňa,
Lenka