Mám nárok na daňový bonus aj počas neplatenej PN?

Zodpovedané
5. jan 2024

Dobrý deň,

od septembra 2022 som PN. Za september, október, november a december 2022 som už dostala daňový bonus.

Dostáva sa daňový bonus aj po prekročení ročnej už neplatenej PN?

Čiže od januára - august 2023 dostanem.

Mám nárok na bonsu od 9/2023 - 12/2023?

Počas tejto doby som už bola na neplatenej PN.

Ďakujem

Dobrý deň,

aby ste si mohli uplatniť daňový bonus, potrebujete mať zdaniteľný príjem. Teda iný príjem ako PN. Ak ste v roku 2023 boli iba na PN (platenej alebo neplatenej), tak nie je z čoho vypočítať daňový bonus.

V roku 2022 ste mali okrem PN aj zdaniteľný príjem postačujúci na to, aby Vám vznikol nárok na celoročný bonus.

S prianím pekného dňa,
Lenka