Mám nárok na daňový bonus, keď poberám rodičovský príspevok?

Zodpovedané
15. mar 2024

Dobrý deň,

starám sa o deti do 6 rokov pre nepriaznivý zdravotný stav. Zo zamestnania som mala preplatenú dovolenku a zrazené preddavky (tie mi vrátia).

Mám nárok na daňový bonus, keď poberám rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

aby ste si mohli uplatniť daňový bonus, potrebujete mať zdaniteľný príjem. Teda iný príjem ako PN, materskú, rodičovský príspevok.

Z preplatenej dovolenky sa môže prepočítať výška DB, ak ste nepožiadali v Ročnom zúčtovaní o DB zamestnávateľa, tak jedine podaním daňového priznania.

S prianím pekného dňa,
Lenka