Mám nárok na daňový bonus, keď som bola 6 mesiacov na materskej a potom na rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
3. mar 2023

Dobrý deň,

bola som pol roka na materskej a pol roka na rodičovskej dovolenke. Otec podáva daňové priznanie ako konateľ spoločnosť a tam si daňový bonus uplatniť nemôže.

Mám ja ako matka nárok na daňový bonus?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste vy nemali zdaniteľný príjem (iný príjem než materské a rodičovský príspevok), tak nebudete mať nárok na daňový bonus. Ak manžel nemal vo svojej s.r.o. alebo inde zdaniteľný príjem (mzdu, odmenu), tak tiež nemá nárok na daňový bonus.

S prianím pekného dňa,
Lenka