Mám nárok na daňový bonus na 22-ročného syna?

Zodpovedané
25. júl 2022

Dobrý deň,

som na invalidnom dôchodku a ešte pracujem na dohodu. Mesačne mám z dohody 80 eur. Plus ešte ďalšia dohoda, kde som zarobila dohromady 500 eur. Mám 22-ročného syna a som samoživiteľka.

Je pravda, že už nemám nárok na daňový bonus?

Ďakujem

Dobrý deň,

v roku 2022 do konca júna nárok na mesačný Daňový bonus by ste mali, len ak by bol Váš príjem zo zamestnania minimálne 323€/mes.

Po novom - od júla 2022 nárok na daňový bonus máte aj z nižšej mzdy u jedného zamestnávateľa. Záleží od výšky hrubej mzdy. Ak počítam hrubú mzdu 80€ -odvody *20% = 13,86 € výška DB.

S prianím pekného dňa,
Lenka