Mám nárok na daňový bonus na deti aj za mesiac, keď som nepracovala?

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

nastúpila som do zamestnania 13.2.2022, dcéra nastúpila v marci do škôlky a začala byť hneď chorá. Tak som pracovala len do konca februára s tým, že celý marec som nepracovala. Bola som ešte na rodičovskej dovolenke. Od 1.4.2022 som opäť nastúpila do práce a pracujem až doteraz. Chcem si podať daňové priznanie pretože dva mesiace mi nebol vyplatený daňový bonus.

Moje zdaniteľné príjmy boli vyššie ako 3 876 eur a chcem si uplatniť daňový bonus na nevyplatené mesiace. V daňovom priznaní vyznačím nárok na DB na celý rok.

Mám nárok na daňový bonus na deti aj za marec, keď som nepracovala?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, douplatnite si nevyplatený daňový bonus v Daňovom priznaní (január - marec).

S prianím pekného dňa,
Lenka