Mám nárok na daňový bonus v Českej republike?

Zodpovedané
14. jan 2024

Dobrý deň,

mám trvalé bydlisko na Slovensku, ale HPP mám v Českej Republike. Máme dve deti a manželka dostáva daňový bonus na deti na Slovensku.

Mám nárok na daňový bonus v Českej republike?

Budem tam podávať aj daňové priznanie.

Ďakujem

Dobrý deň,

na uplatnenie daňového bonusu na Slovensku daňovník preukazuje splnenie podmienok zákona o dani z príjmov platného v SR. Manželka si môže uplatniť nárok na daňový bonus.

Ak vy ako otec splníte podmienky, môžete poberať daňový bonus v Čechách podľa českej legislatívy. Môžete si uplatniť v zahraničí zvýhodnenie na dieťa, ktoré umožňuje daňová legislatíva platná v zahraničí a nemá to vplyv na uplatnenie daňového bonusu na dieťa na území SR.

S prianím pekného dňa,
Lenka