Mám nárok na dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
14. jan 2023

Dobrý deň,

RD mi končí v apríli, ale dohodla som sa so zamestnávateľom na skončení pracovného pomeru k 31.1.2023. Pred materskou som tam pracovala 4 roky. Po materskej som si čerpala dovolenku, takže teraz žiadnu nemám. Rodičovský príspevok chcem od februára presunúť na manžela.

Mám nárok na dávku v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na dávku v nezamestnanosti.

Dôležité je, že v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie ste boli osobou poistenou v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní.

Do obdobia poistenia sa započítava aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky.

S prianím pekného dňa,
Lenka