Mám nárok na materskú ako pri prvom dieťati?

Zodpovedané
4. dec 2022

Dobrý deň,

momentálne som tehotná a som na predĺženej rodičovskej dovolenke kvôli nepriaznivému zdravotnému stavu dieťaťa.

Mám nárok na materskú ako som mala pri prvom tehotenstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšte, či Vám trvá pracovný pomer. Ak Vám pracovný pomer trvá a aj bude, nebudete mať žiadny príjem zo zamestnania a stihnete ísť na MD ešte predtým než sa vrátite z (predĺženej) rodičovskej dovolenky, budete mať nárok na materskú ako aj predtým.

Materská sa bude počítať z pravdepodobného príjmu, ale materská nebude nižšia ako tá predchádzajúca.

S prianím pekného dňa,
Lenka