Mám nárok na materskú dávku, keď mám pozastavenú živnosť?

Zodpovedané
5. jan 2024

Dobrý deň,

od augusta 2017 mám založenú živnosť. Odvody som začala platiť od augusta 2018. V apríli 2020 som živnosť pozastavila a išla som na materskú. Dovtedy som bola nemocenský poistená. Stále mám živnosť pozastavenú a poberám rodičovský príspevok. Som opäť tehotná a termín pôrodu mám 25.4.2024.

Mám nárok na materskú dávku?

Mám ešte nejaké možnosti ako materskú získať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre nárok na materské je potrebné byť nemocensky poistená alebo v ochrannej lehote a dosiahnuť 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky do pôrodu. Obidve podmienky do pôrodu už nestihnete splniť.

S prianím pekného dňa,
Lenka