Mám nárok na materskú dovolenku, keď mi končí pracovný pomer na dobu určitú?

Zodpovedané
12. dec 2023

Dobrý deň,

chcem sa spýtať ohľadom materskej. Plánujeme bábätko a tento rok 31.12.2023 mi končí zmluva na dobu určitú.

Budem mať potom nárok na materskú?

Tento rok som bola na rizikovom tehotenstve od februára do apríla. O bábätko som prišla a vrátila sa späť do práce.

Bude to mať nejaký vplyv na materskú do budúcna?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ otehotniete do pol roka od skončenia praocvného pomeru, budete mať nárok na materské.

3 mesiace PN počas trvania pracovného pomeru sa započítajú do dní nemocenského poistenia a v pracovnom pomere ste boli dlhšie ako 270 dní. PN neovplyvní výšku materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka