Mám nárok na pandemickú OČR, keď som nezamestnaná?

Zodpovedané
26. jún 2023

Dobrý deň,

aktuálne som evidovaná na úrade práce, poberanie podpory mi končí v mesiaci jún. Mám 1 dieťa, ktoré chodí do škôlky a tá je v auguste zatvorená.

Je možné požiadať o pandemickú OČR, ak dieťa bude celý mesiac doma?

Mám nárok na pandemickú OČR, keď som nezamestnaná?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak ste už niekedy podávali Žiadosť o pandemickú OČR a škôlka bude počas letných prázdnin MŠ uzatvorená rozhodnutím príslušného orgánu - RÚVZ, zriaďovateľom, vtedy je možný nárok na pandemické ošetrovné a podáte len Čestné vyhlásenie.

Ak ste ale Žiadosť o pandemickú OČR nepodávali, tak Vám túto žiadosť zamietnu, nakoľko momentálne nemáte aktívne nemcenské poistenie.

S prianím pekného dňa,
Lenka