Mám nárok na podporu po skončení rodičovskej dovolenky?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

mám 2 deti, aktuálne poberám rodičovský príspevok na staršieho syna. Počas poberania materskej 14.3.2022 mi skončila pracovná zmluva na dobu určitú. Dovtedy som nepretržite pracovala viac ako 8 rokov.

Keď ukončím teraz poberanie rodičovského príspevku a požiadam o podporu, budem mať na ňu nárok?

Nebude po skončení podpory problém, keď požiadam o poberanie rodičovského príspevku na druhého syna a budem pokračovať v rodičovskej dovolenke?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na dávku v nezamestnanosti pokiaľ sa pôjdete zaevidovať na ÚPSVaR do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru.

Po skončení poberania dávky môžete požiadať o rodičovský príspevok na druhého syna. Rodičovskú dovolenku máte len v prípade, keď pracovný pomer trvá.

S prianím pekného dňa,
Lenka