Mám nárok na podporu v nezamestnanosti, keď dám výpoveď v práci?

Zodpovedané
13. dec 2023

Dobrý deň,

zamestnaná som od 9.9.2019, ale do roku 2022 som bola konateľom firmy, ktorú založil manžel, nepoberala som žiadny plat. Už v tej firme nie som konateľ.

Mám nárok na podporu v nezamestnanosti, keď dám výpoveď v práci?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie ste konateľom ale ani spoločníkom? Keby ste boli konateľom alebo spoločníkom v s.r.o., tak by Vás nezaevidovali na ÚPSVaR a tým prádom by Vám nevznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

Ak tento status už nemáte, a splníte ostatné podmienky, tak budete mať nárok na dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka