Mám nárok na podporu v nezamestnanosti po rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
5. sep 2023

Dobrý deň,

3 roky som pracovala, potom som koncom júna 2018 nastúpila na materskú. V roku 2020 sa narodilo druhé dieťa. Počas prvého tehotenstva mi skončili zmluvy v práci. Teraz v októbri 2023 mi bude končiť rodičovská dovolenka.

Mám nárok na podporu v nezamestnanosti po rodičovskej dovolenke?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko Vám od ukončenia pracovného pomeru už uplynuli 2 roky a až po nich sa pôjdete evidovať na ÚPSVaR, tak už Vám nevznikne nárok na podporu. Nesplníte podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti za posledné 4 roky.

Keď nemáte trvajúci pracovný pomer, tak nie ste na rodičovskej dovolenke, iba poberáte rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka