Mám nárok na podporu v nezamestnanosti za odpracovaných 26 mesiacov, keď som bol 6 mesiacov PN?

Zodpovedané
23. apr 2024

Dobrý deň,

26 mesiacov pracujem v závode na trvalý pracovný pomer a od začiatku sú mi riadne platené všetky odvody, teda aj poistenie v nezamestnanosti. Z týchto 26 mesiacov som bol 6 mesiacov práceneschopný.

Mám nárok na podporu v nezamestnanosti za odpracovaných 26 mesiacov, keď som bol 6 mesiacov PN?

Predtým som bol dlhú dobu zamestnaný len brigádne, alebo dobrovoľne nezamestaný. Toto obdobie sa mi do nároku na podporu nezapočítava, preto ma zaujíma iba obdobie posledných 26 mesiacov.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky = 730 dní.

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie čerpania materskej dovolenky, obdobie práceneschopnosti ako aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky za predpokladu, že v tomto období pracovný pomer trval a toto obdobie spadá do posudzovaného obdobia.

S prianím pekného dňa,
Lenka