Mám nárok na preplatenie dovolenky od zamestnávateľa?

Zodpovedané
3. júl 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom preplatenia dovolenky počas PN. Som zamestnaná od 1.2.2023 na dobu určitú do 31.8.2023. Vznikol mi nárok na dovolenku v počte 12 dní, keďže som ochorela od 29. mája a bude to dlhšia PN. Pracovný pomer mi skončí 31.8.2023 a budem pokračovať v PN.

Ako to bude s dovolenkou?

Mám nárok na preplatenie od zamestnávateľa a kedy mi ju môže preplatiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nevyčerpaná dovolenka sa preplatí až pri ukončení pracovného pomeru (v najbližšom výplatnom termíne po skončení pracovného pomeru).

S prianím pekného dňa,
Lenka