Mám nárok na tehotenské i napriek tomu, že som nezamestnaná?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

zmluva v práci mi skončila k 30.11.2022 a bola to zmluva na pol roka. Predtým som pracovala ešte aj inde a viem, že podmienku 270 dní spĺňam. Od 1.12.2022 som na úrade práce. Predpokladaný odchod na materskú mám medzi 12. - 25.5.2023.

Mám nárok na tehotenské, aj keď som nezamestnaná?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste boli nemocensky poistená najmenej 270 dní v posledných dvoch rokoch pred začiatkom 27. týždňa pred očakávaným dňom pôrodu (v 13. týždni) a tým, že ste v ochrannej lehote, tak nárok na tehotenské budete mať. Pozrite si tých 270 dní uvedené vyššie, či splníte nielen pri materskom a aj pri tehotenskom.

S prianím pekného dňa,
Lenka