Mám nárok na tehotenský príspevok, keď neodvádzam nič do Sociálnej poisťovne?

Zodpovedané
22. okt 2023

Dobrý deň,

som SZČO, ale neodvádzam nič do Sociálnej poisťovne. Môj príjem nie je vysoký. Platím si len zdravotné poistenie.

Mám nárok na tehotenský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nie ste nemocensky poistená najmenej 270 dní v posledných dvoch rokoch pred začiatkom 27. týždňa pred očakávaným dňom pôrodu (v 13. týždni), poistenie netrvá, ani nie ste v ochrannej lehote nebudete mať nárok na tehotenské.

S prianím pekného dňa,
Lenka