Mám nastúpiť na materskú dovolenku 8 týždňov pred pôrodom?

Zodpovedané
19. sep 2023

Dobrý deň,

momentálne som na RD, dieťa bude mať 10.1.2024 tri roky. Som znovu tehotná a termín mám vypočítaný na 23.2.2024. Čiže nástup na MD je 12.1.2024. Som zamestnaná na TPP na dobu neurčitú.

Čo by bolo v mojom prípade najrozumnejšie a najvýhodnejšie riešenie, aby som mohla poberať materské?

Mám nastúpiť na MD 8 týždňov pred pôrodom čiže 29.12.2023 (alebo ak je to možné tak 9.1.)?

Mám ukončiť RD, nastúpiť 9.1.2024 do práce, dohodnúť sa, že budem čerpať dovolenku a 12.1.2024 nastúpiť na MD?

Existuje nejaké iné riešenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálne riešenie je skorší nástup na materskú, čo môžete.

Medzi koncom rodičovskej dovolenky a začiatkom materskej dovolenky sa môžete vrátiť do práce, alebo čerpať dovolenku, alebo ísť aj na PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka