Mám si požiadať o doplatenie daňového bonusu na deti?

Zodpovedané
1. feb 2023

Dobrý deň,

14.3.2022 som sa zamestnala a daňový bonus na deti mi je vyplácaný mesačne vo výplate od marca. Musím si podať daňové priznanie sama z dôvodu, lebo potrebujem formulár E9 kvôli manželovmu rakúskemu daňovému priznaniu.

Mám si požiadať v daňovom priznaní o doplatenie daňového bonusu za mesiace január a február 2022?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete si douplatniť rozdiel DB za nevyplatené mesiace, ale výška Vašich zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti musí byť aspoň 3 876 eur.

S prianím pekného dňa,
Lenka