Mám v mojom prípade nárok na materskú dávku?

Zodpovedané
3. feb 2023

Dobrý deň,

v roku 2019 som bola kvôli tehotenstvu prvé 3 mesiace na PN (od februára) a potom som ďalej pracovala až do začiatku materskej. Začiatkom septembra 2019 som nastúpila na materskú. Chcela by som nastúpiť po rodičovskej dovolenke späť do práce k rovnakému zamestnávateľovi (TPP) koncom októbra 2022.

Plánujem, že budem v prípade ďalšieho tehotenstva na 3 mesiace PN, napríklad od konca februára 2023. Potom by som znova pracovala až do nástupu na materskú.

Mala by som v takomto prípade nárok na materskú dávku?

V roku 2019 mi vyšla najvyššia materská dávka, bolo by tomu tak aj teraz?

Alebo by to kvôli prípadnej PN nevyšlo?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na materské.

Ak budete pracovať napr. od júna 2023 kým pôjdete na novú materskú a na materskú nastúpite až v r. 2024, bude sa posudzovať už inak, ale nie kvôli PN. Rozhodujúce obdobie bude predchádzajúci rok = rok 2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka