Manžel nemá v papieroch zaznačenú dcérku na daňový bonus. Čo teraz?

Zodpovedané
23. feb 2024

Dobrý deň,

manžel skončil v zamestnaní, kde si dal vyplatiť daňový bonus ročne. Na papieri od firmy nie je dcéra označená ako na ostatných. A popritom aj ona bola nahlásená.

Ako postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

aký papier máte?

  • Ročné zúčtovanie dane
  • Potvrdenie o príjme

Doložil rodný list dieťaťa, ktoré tam nemáte uvedené, resp. kde bola uvedená?

Môže si manžel podať daňové priznanie, kde ju uvedie, ale podstatná je aj jeho výška príjmu za celý rok 2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka