Môže manžel pracovať na živnosť počas materskej?

Zodpovedané
23. nov 2022

Dobrý deň,

manžel by chcel ísť na materskú zo zamestnania, ale naskytla sa mu práca na živnosť.

Sú nejaké obmedzenia, ak by bol na materskej a mal by otvorenú živnosť?

Mohol by ísť pracovať aj do zahraničia a môže faktúrovať?

Bude sociálna poisťovňa skúmať obsah faktúr?

Ďakujem

Dobrý deň,

manžel môže ísť na materskú zo zamestnania, ale bude mať problém s priznaním materského, ak by mal počas materskej iné nemocenské poistenie.

Z pôvodnej pracovnej zmluvy nesmie mať žiadny príjem, môže byť súčasne SZČO. Materská sa môže priznať len vtedy, ak otec vie preukázať, že akým spôsobom je postarané o dieťa v dobe, keď je on v práci. V tom čase sa však o dieťa nesmiete starať vy - matka.

S prianím pekného dňa,
Lenka