Môže manžel žiadať o vrátenie úrokov?

Zodpovedané
10. jan 2023

Dobrý deň,

s manželom máme hypotéku, ja som hlavný dlžník on je spoludlžník. Ja pracujem v zahraničí, takže nemôžem v daňovom požiadať o vrátenie úrokov, manžel spĺňa podmienky.

Môže o vrátenie úrokov v daňovom priznaní žiadať manžel?

Ďakujem

Dobrý deň,

spoludlžníkovi nárok na daňový bonus na zaplatené úroky nevzniká.

Ak ste slovenským daňovým rezidentom a pracovali ste v zahraničí, tak v daňovom priznaní si môžete uplatniť daňový bonus na deti a daňový bonus na úroky z hypotekárneho úveru, ak preukážete splnenie zákonných podmienok.

S prianím pekného dňa,
Lenka