Môže môj terajší partner poberať daňový bonus na moje dieťa z predošlého vzťahu?

Zodpovedané
1. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom daňového bonusu. Bývame v spoločnej domácnosti. Partner tu nemá trvalý pobyt, ale bývame spolu. Nie sme zobratí. Mám jedného syna z predošlého vzťahu.

Môže môj terajší partner poberať daňový bonus na moje dieťa z predošlého vzťahu?

Ďakujem

Dobrý deň,

partner si nemôže uplatniť daňový bonus na Vaše dieťa z predošlého vzťahu, lebo sa nejedná o dieťa druhého z manželov. Nie ste manželmi.

S prianím pekného dňa,
Lenka