Môže poberať môj manžel daňový bonus na syna, ktorého mám z predošlého vzťahu?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom daňového bonusu na dieťa.

Môže ho poberať aj môj manžel, keď môj syn je z predošlého vzťahu?

Ak áno, potrebuje aj nejaké potvrdenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedna podmienka na uplatnenie daňového bonusu je žitie dieťaťa s rodičom v spoločnej domácnosti.

Ak dieťa žije vo Vašej domácnosti, ale otec dieťaťa s Vami nežije a nemáte stanovenú striedavú starostlivosť, tak tento rodič si nemôže uplatniť daňový bonus. Môžete si uplatniť vy, ale aj Váš terajší manžel by mal nárok na daňový bonus Vašich všetkých detí.

Podmienku dieťaťa druhého z manželov splní a jedná sa o dieťa, ktoré žije s daňovníkom v domácnosti.

Doloží kópiu rodného listu dieťaťa a sobášny list.

S prianím pekného dňa,
Lenka