Môže priateľ poberať daňový bonus na môjho syna?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

mám 2 deti, z toho je jeden syn z prvého vzťahu. Otec nie je uvedený v rodnom liste a nemáme nič určené. S terajším priateľom máme spoločného syna a na toho si on uplatňuje daňový bonus. Keďže ja som aktuálne na MD, tak bonus na prvého syna nepoberám.

Mohol by si priateľ uplatniť daňový bonus aj na môjho prvého syna?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedine vtedy, ak by ste sa s terajším partnerom zosobášili, tak by mal nárok na daňový bonus Vašich všetkých detí

Podmienku dieťaťa druhého z manželov by splnil a jedná sa o dieťa, ktoré žije s daňovníkom v domácnosti. Pokiaľ nie ste manželmi, tak má nárok na DB iba na spoločné dieťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka