Môže si bývalý manžel uplatniť daňový bonus na dieťa, aj keď mu nebolo zverené?

Zodpovedané
17. jan 2023

Dobrý deň,

som už niekoľko rokov dobrovoľne nezamestnaná, platím si zdravotné poistenie. Z prvého manželstva mám 17-ročnú dcéru, ktorá študuje na strednej škole.

Mám nárok na uplatnenie daňového bonusu na dieťa?

Vie si ho uplatniť môj bývalý manžel, aj keď dcéra nie je zverená jemu?

Ďakujem

Dobrý deň,

aby ste si mohli uplatniť daňový bonus vy, tak musíte mať zdaniteľný príjem.

Pokiaľ bývalý manžel nebýva s Vami, teda ani s dcérou a nie je dcéra v striedavej starostlivosti, tak bývalý manžel nemá nárok na daňový bonus.

S prianím pekného dňa,
Lenka