Môže si manžel uplatniť daňový bonus na deti a aj na manželku?

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

som na rodičovskej už ako nezamestnaná, nakoľko pri prvom dieťati mi skončil pracovný pomer. Bola som však v ochrannej lehote a pri druhom dieťati som ako nezamestnaná s tým, že do dovŕšenia 3 rokov prvého dieťaťa som poberala naň prídavky a teraz poberám nižšie na druhé dieťa (340 eur). Máme deti vo veku 3 a 1 rok.

Môže si manžel uplatniť daňový bonus na deti a aj na manželku?

Ďakujem

Dobrý deň,

manžel si môže uplatniť daňový bonus. Jeho výška bude závisieť od jeho príjmu (čiastkového základu dane).

Môže si uplatniť aj nezdaniteľnú časť na manželku.

S prianím pekného dňa,
Lenka