Môže si manžel uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na ženu i napriek tomu, že som na materskej dovolenke?

Zodpovedané
22. aug 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom nezdaniteľnej časti.

Môže si manžel uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na mňa i napriek tomu, že som na materskej dovolenke?

Ďakujem

Dobrý deň,

manžel si môže uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku (na Vás).
Nezdaniteľná časť na manželku za rok 2023 je daná: 4500,86 eur - vlastný príjem manželky. Do vlastného príjmu manželky sa započítava PN, tehotenské aj materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka