Môžem aktívne poberať mzdu z trvalého pracovného pomeru počas materskej?

Zodpovedané
27. feb 2023

Dobrý deň,

pred nástupom na MD som mala 2 zmluvy na TPP u 2 rôznych zamestnávateľov. Materskú som si uplatňovala iba z jedného pracovného pomeru. Tá mi vyšla maximálna, tak som si nezahrnula ten druhý do žiadosti.

Môže mi naďalej trvať druhý TPP a môžem aktívne poberať mzdu aj počas trvania MD, alebo sa to vylučuje a reálne môžem mať mzdu z TPP až po nástupe na RD?

Ďakujem

Dobrý deň,

sociálna poisťovňa počas MD kontroluje každé iné nemocenské poistenie. Skôr akceptujú dohodu, na menej hodín, s nižšou mzdou, domácou prácou. Určite by bolo bez problémov mať v druhom TPP mzdu až počas RD.

S prianím pekného dňa,
Lenka