Môžem byť PN a zároveň poberať rodičovský príspevok aj ako nezamestnaná?

Zodpovedané
10. mar 2023

Dobrý deň,

12.3.2023 bude mať syn 3 roky. So zamestnávateľom som dohodnutá na ukončení PP 10.3.2023. V ten deň si vyberiem 1 deň dovolenky, obnoví sa mi NP. Od tohto dátumu už budem nezamestnaná. V ochrannej lehote chcem ísť na PN od pondelka 13.3.2023.

Zároveň som si minulý mesiac požiadala o predĺženy rodičák zo zdravotných dôvodov dieťaťa. Ešte neviem, či mi ho schvália.

Ak by mi ho schválili, môžem byť PN a zároveň poberať RP aj ako nezamestnaná?

O podporu budem žiadať, keď ukončím PN. Rodičovský by som potom prehodila na partnera. Viem, že s podporou sa tieto dávky poberať nedajú.

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné poberať súčasne PN a aj rodičovský príspevok. Na ÚP pôjdete až po skončení PN. Ostatné ako píšete.

S prianím pekného dňa,
Lenka