Môžem byť súčasne PN a na predĺženom rodičovskom príspevku?

Zodpovedané
4. okt 2022

Dobrý deň,

6.9.2022 mal syn 3 roky a mne skončil rodičovský príspevok. Začala som čerpať starú dovolenku z práce. 4.9.2022 som podala žiadosť na predĺžený rodičovský príspevok zo zdravotných dôvodov syna. Rozhodnutie ešte nemám a neviem, či mi ho schválili. Momentálne som stále zamestnaná na plný úväzok.

Dnes ma moja doktorka vypísala na PN, lebo mi dovolenka skončila.

Čo ak mi schvália predĺžený rodičovský príspevok a súčasne budem na PN?

Budú mi vyplácať obidve dávky, alebo mi zrušia PN?

Budem môcť počas predĺženého rodičovského príspevku zo zdravotných dôvodov dieťaťa pracovať aspoň na polovičný úväzok a dieťa bude môcť navštevovať škôlku na celý deň?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže ste čerpali dovolenku, za tie dni ste boli nemocensky poistená a zamestnávateľ Vám ukončil prerušenie nemocenského poistenia kvôli ukončeniu RD. PN bude trvať ale najviac toľko dní, koľko kalendárnych dní ste bola späť v zamestnaní.

Môžete byť na PN a môžete zároveň poberať rodičovský príspevok.

Počas poberania rodičovského príspevku - aj predĺženého môžete pracovať neobmedzene, aj dieťa môže byť v škôlke viac ako 4 hodiny.

S prianím pekného dňa,
Lenka