Môžem dať 4-ročnú dcérku na 4 hodny do škôlky, keď som nahlásená ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov?

Zodpovedané
12. apr 2024

Dobrý deň,

dcérka bude mať v máji 4 roky. Ja som minulý rok v zdravotnej poisťovni nahlásila starostlivosť o dieťa do 6 rokov.

Môžem dať dcérku od septembra do škôlky na 4 hodiny?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste v zdravotnej poisťovni prihlásená ako osoba, ktorá sa celodenne a riadne stará o dieťa do veku 6 rokov a na základe toho za Vás štát platí zdravotné poistenie, dieťa môže byť v škôlke max. 4 hodiny denne.

S prianím pekného dňa,
Lenka