Môžem dať výpoveď aj počas rodičovskej?

Zodpovedané
22. jan 2024

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskej dovolenke, ktorá mi končí v júni, keď bude mať syn 3 roky. Mám pracovný pomer na dobu neurčitú, mám približne 30 dní nevyčerpanej dovolenky. Do tejto konkrétnej práce sa nechystám nastúpiť kvôli zmenám, ktoré tam nastali a hlavne kvôli kolektívu. Hľadám si prácu inde.

Viem dať výpoveď aj počas rodičovskej v máji?

Bude mi naďalej trvať rodičovská dovolenka ešte mesiac?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

výpoveď môžete dať z akéhokoľvek dôvodu, bez uvedenia dôvodu a môžete tak urobiť aj počas materskej alebo rodičovskej dovolenky. Výpoveď musí byť písomná a musí byť zamestnávateľovi doručená.

Výpovedná doba plynie od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede. Pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby.

Pokiaľ výpoveď doručíte zamestnávateľovi v apríli, tak výpovedná doba začne plynúť 01.05.2024 a pracovný pomer by takto skončil 30.06.2024.

Môžete naďalej zostať na RD.

S prianím pekného dňa,
Lenka