Môžem mať po ukončení rodičovskej dovolenky nárok na daňový bonus ja ako zamestnankyňa s trvalým pracovným pomerom v SR?

Zodpovedané
31. aug 2022

Dobrý deň,

manžel má trvalý pracovný pomer ako zamestnanec v ČR, uplatňuje si aj daňový bonus na deti.

Môžem mať po ukončení rodičovskej dovolenky a nástupe do práce nárok na daňový bonus ja ako zamestnankyňa s trvalým pracovným pomerom v SR?

Trvalý pobyt máme všetci v SR.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na Slovensku platí, že daňový bonus si môže uplatniť len jedna oprávnená osoba.

Ak ale manžel spĺňa podmienky na bonus v Čechách, môže si ho uplatňovať tam. Pokiaľ vy splníte podmienky na Slovensku, môžete si daňový bonus na Slovensku uplatniť tiež, obaja naraz.

Problém vidím v tom, že keď si podá manžel Daňové priznanie na Slovensku z celosvetových príjmov, bude zrejmý nesúlad s uvedeným ustanovením o nároku len jednou oprávnenou osobou.

S prianím pekného dňa,
Lenka