Môžem nastúpiť na materskú s ďalším dieťatkom a súčasne manžel poberať materské na prvé dieťa?

Zodpovedané
24. nov 2023

Dobrý deň,

manžel sa chystá ukončiť pracovný pomer ku koncu roka 2023. Ja som momentálne na RD a zároveň som tehotná.

Bolo by možné, aby som nastúpila na materskú s ďalším dieťatkom v marci a manžel by poberal materské na prvé dieťa?

Teda v tom prípade, ak by bol vedený na úrade práce.

Je tam ochranná lehota ako u tehotnej, alebo by si odviedol nejaké dobrovoľné odvody?

Prípadne sa niekde zamestnal zatiaľ.

Ďakujem

Dobrý deň,

u otca je ochranná lehota iba 7 dní.

S prianím pekného dňa,
Lenka