Môžem poberať rodičovský príspevok, keď bude manžel na materskej?

Zodpovedané
21. feb 2023

Dobrý deň,

na staršiu dcéru poberám rodičovský príspevok. Teraz máme druhé bábätko a manžel ide na materskú dovolenku.

Môžem stále poberať rodičovský príspevok, keď bude manžel na materskej?

Musím ho zrušiť a potom znovu požiadať po manželovej materskej?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ budete poberať materské počas celého mesiaca, tak na rodičovský príspevok nemá nárok ani jeden z rodičov.

Rodičovský príspevok treba zrušiť a opätovne požiadať.

S prianím pekného dňa,
Lenka