Môžem popri rodičovskom pracovať inde ako vo firme, v ktorej som bola zamestnaná pred materskou?

Zodpovedané
19. dec 2022

Dobrý deň,

uvažujem, že popri rodičovskom príspevku začnem pracovať na dohodu v inej firme ako v tej, kde som bola zamestnaná pred odchodom na materskú. V pôvodnom zamestnaní mi plné vyhovejú.

Môžem popri rodičovskom pracovať inde ako vo firme, v ktorej som bola zamestnaná pred MD?

Ak áno, aké sú obmedzenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

popri RP môžete pracovať u iného zamestnávateľa. Ak je však práca konkurenčného charakteru, tak je potrebný súhlas od pôvodného zamestnávateľa. Nie sú žiadne obmedzenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka