Môžem požiadať o predĺženie rodičovského príspevku?

Zodpovedané
13. jan 2024

Dobrý deň,

moja dcérka má od 12 mesiacov atopický ekzém. Stále musí byť oblečená, škriabe sa. Z odberov krvi jej vyšla aj alergia na kravské mlieko a nejaká zvýšená hodnota aj na múku.

Môžem požiadať o predĺženie rodičovského príspevku?

V apríli bude mať 3 roky.

Ako postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete požiadať o predĺženie rodičovského príspevku na úrade práce sociálnych vecí a rodiny na základe formulára žiadosti s prílohami. Na posudok môžete použiť iba lekárske správy, ktoré nie sú staršie ako 6 mesiacov. Majú 60-dňovú lehotu na vyjadrenie.

Či Vám ju schvália, tak to je na nich. Posudzujú hlavne tú najvážnejšiu diagnózu. Mať aj v správe uvedené od doktora špecialistu, ak neodporúča dieťaťu pobyt v škôlke. Skúste sa informovať priamo na ÚPSVaR.

S prianím pekného dňa,
Lenka