Môžem pracovať na dohodu a súčasne byť na materskej dovolenke?

Zodpovedané
14. dec 2022

Dobrý deň,

momentálne som riadne zamestnaná na TPP, v máji by som mala nastúpiť na materskú. Teraz sa mi naskytla príležitosť dohody roznášať noviny.

Bude to mat nejaký negatívny vplyv na materskú?

Môžem mať dohodu a súčasne byť na MD?

Ďakujem

Dobrý deň

ak by ste na dohode boli dlhšie ako 270 dní, môžete mať súbeh - materská z pôvodného pracovného pomeru (z pravdepodobného príjmu, ale materská nie nižšia ako tá predchádzajúca) + z dohody.

V takomto prípade by ste počas MD nemohli mať príjem ani z trvalého pracovného pomeru, ani dohody. Ak by ste uzavreli ešte inú dohodu na iný druh práce počas MD, tak to by išlo, ale v takomto prípade bude sociálna poisťovňa kontrolovať a preverovať, či sa staráte o dieťa. A možno by okontrolovala aj zamestnávateľa...

S prianím pekného dňa,
Lenka